24 kwi

Ewa i Maks laureatami ogólnopolskiego konkursu „Czytanie jest przygodą”

21 kwietnia 2023 r. w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „Czytanie jest przygodą”. I tym razem wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele naszej placówki.
Maksymilian Sobański z klasy 8d zdobył I miejsce w kategorii wiekowej klas V- VIII, natomiast Ewa Kuzincow z klasy 4d uzyskała III lokatę w grupie uczniów klas I- IV.
Uczniowie, którzy zdecydowali się na udział w konkursie, musieli zapoznać się z dowolnym utworem Kornela Makuszyńskiego, a następnie wybrać jeden z tematów zaproponowanych przez organizatorów. Nasi reprezentanci napisali listy do autora z podziękowaniem za ulubione książki – „Szatana z siódmej klasy” (Maks) i „Szaleństwa panny Ewy” (Ewa). Warto dodać, że wyzwanie podjęło pięć osób z „Jedynki”. W sumie organizatorzy otrzymali 91 prac z 14 województw.
Gratulujemy sukcesu uczniom oraz ich nauczycielom – p. Oldze Ślęzak i p. Katarzynie Kuzincow.