24 kwi

Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych

19 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych „Focus on the USA, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach. Uczestniczyło w nim 17 szkół z województwa świętokrzyskiego. Konkurs odbył się pod patronatem Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Trzyosobowa drużyna w składzie: Lena Gołda (klasa 8c), Barbara Smolarczyk (klasa 8a) oraz Jakub Dumin (klasa 8c) odpowiadała na pytania dotyczące kultury, historii i geografii Stanów Zjednoczonych. W skład Komisji Konkursowej wchodziło dwóch pracowników Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie –Dolores Prin, konsul do spraw prasy i kultury oraz Janina Galas, współpracownik Konsul.
Po części konkursowej Dolores Prin opowiedziała uczestnikom o swojej pracy. Jej wykład cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie mogli dodatkowo zadawać pytania. Całość oczywiście odbyła się w języku angielskim.
Szkolnym koordynatorem konkursu była anglistka Sylwia Ciesielska.