12 paź

„Gimnazjaliści czytają przedszkolakom”

reading-for-pleasure-children-sitting-on-multicolor-books-they-are-enjoying-reading_181222007

Październik to miesiąc poświęcony bibliotekom szkolnym. W ramach uczczenia święta w bibliotece szkolnej przewidziano konkursy: dla uczniów klas 1-4 SP – „Oryginalna zakładka do książki”, dla klas 5-6 SP i 1-3 PG – „Książka, która mnie zafascynowała podczas wakacji – plakat” oraz różne atrakcje.
Jedną z zaplanowanych akcji jest cykl spotkań uczniów gimnazjum, członków Klubu Miłośników Książki z przedszkolakami naszej gminy. Podczas tych spotkań uczniowie gimnazjum będą czytali bajeczki i wierszyki najmłodszym.
Pierwsze takie spotkanie odbyło się 11 października 2016 r. Grupa gimnazjalistów wraz z opiekunkami – paniami: Eweliną Martoś-Wyrwał i Justyną Pyką odwiedzili przedszkolaków w Łachowie. Najmłodsi wysłuchali wierszyków Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Czytane wierszyki wzbudziły w maluchach dużo emocji i zainteresowania. Dzieciaki chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz obiecały, że poproszą rodziców, aby im codziennie czytali. Mamy nadzieję, że wśród najmłodszych udało się rozbudzić pasję czytania.
Spotkanie zakończyło się słodkim upominkiem przygotowanym przez gimnazjalistów dla swoich młodszych kolegów.
Kolejne spotkanie gimnazjalistów z przedszkolakami już niebawem….
[huge_it_gallery id=”130″] Fot. ZPO 1 we Włoszczowie