15 mar

Laureaci konkursu „Święto Narodu po długiej nocy cierpień”!

Emilia Dyrek i Filip Owczarek (uczniowie p. Jacka Kościńskiego) zostali laureatami konkursu „Święto Narodu po długiej nocy cierpień. Pierwsze wybory parlamentarne w niepodległej Polsce”.

Organizatorem konkursu była Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy z posłem do Parlamentu Europejskiego prof. Ryszardem Legutko. Patronat honorowy nad konkursem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Celem konkursu było popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy o wybitnych przedstawicielach parlamentaryzmu II Rzeczypospolitej, ich wizji Polski oraz dokonaniach w skali lokalnej czy ogólnokrajowej, jak również kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych i podtrzymywanie tradycji narodowej oraz państwowej.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 15 marca 2019 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach.

W nagrodę Emilka i Filip pojadą w maju do Brukseli.

Gratulujemy!