17 mar

„Pierwsza pomoc ratuje życie” – zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Dnia 15 marca b.r. uczniowie  klasy IId uczestniczyli w profesjonalnych zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez  p. Ewie Rak-Pasoń – specjalistę ds. bhp i p.poż.

Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Dowiedziały się jak udzielić pierwszej pomocy przy skaleczeniach, potłuczeniach, zwichnięciach, złamaniach, zadławieniach, zachłyśnięciach, omdleniach, poparzeniach i odmrożeniach.

Następnie pod czujnym okiem p. Ewy Rak-Pasoń każde dziecko mogło wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.

Na koniec spotkania każde dziecko w nagrodę otrzymało certyfikat, apteczkę oraz maseczki do udzielania pierwszej pomocy.

Serdecznie dziękujemy p. Ewie Rak-Pasoń za ciekawe i interesujące przeprowadzenie zajęć!