19 lut

„Spełniamy marzenia” – czas na podsumowanie

17 lutego 2019 r. w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się finał XIV edycji powiatowej akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia”. Inicjatywę honorowym patronatem objęli: burmistrz Gminy Włoszczowa – Grzegorz Dziubek oraz starosta włoszczowski – Dariusz Czechowski. Na dzieci czekało kilka finałowych niespodzianek – seans w kinie „Muza”, dyskoteka z profesjonalnym DJ-em, loteria fantowa, poczęstunek oraz rozstrzygnięcie konkursu  „Mój wymarzony prezent”.

Zebranych powitała dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych – Iwona Gieroń. Swoim udziałem imprezę finałową zaszczycili: – przewodniczący Rady Miejskiej  – Grzegorz Dudkiewicz oraz dyrektor Domu Kultury – Sylwester Kowalski.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania atrakcji dla dzieci: dyrekcji i pracownikom Domu Kultury oraz kina „Muza”,  panu Kacprowi Krzemińskiemu (DJ Casper), pani Annie Nowak (animatorce) oraz harcerkom: Zuzannie Gieroń i Karlinie Jarząb  z 10 DH „Kaktus”, działającej przy ZPO nr 1 we Włoszczowie.

W ramach bieżącej edycji akcji udało się zrealizować ponad 130 marzeń, a wszystko to dzięki zaangażowaniu całej rzeszy sponsorów, wśród których znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, firm, instytucji, szkół, przedszkoli oraz wiele osób prywatnych. Warto dodać, że partnerami „Jedynki” są od kilku lat Fundacja „Jesteśmy Blisko” oraz Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Pełna lista darczyńców już wkrótce znajdzie się na stronie internetowej szkoły.

Nad całym przedsięwzięciem czuwały koordynatorki akcji: Katarzyna Kuzincow, Ewa Hyska,  Ewelina Martoś-Wyrwał oraz Małgorzata Szwarc. Sztab uzyskał też wsparcie w osobach pań: Urszuli Kurzyńskiej, Moniki Sinkiewicz i Anny Drążyk.