12 lut

Z wizytą u strażaków

Dnia 8 lutego 2019r. uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą Ilona Skibą odwiedzili miejscową jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie bliżej poznali specyfikę pracy strażaków oraz trudności z jakimi spotykają się podczas służby. Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozów bojowych, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Dzieci dowiedziały się, że strażacy służą  pomocą także  podczas wypadków i klęsk żywiołowych. Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka zakładając  hełm oraz siedząc w kabinie wozu strażackiego. W formie prezentacji uczniowie zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Uczestniczyli również w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  Każdy uczeń uzyskał odpowiedź na nurtujące go pytania. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowieści o akcjach ratowniczo – gaśniczych.
Dzieci miały też możliwość zwiedzenia budynku, a przy okazji obejrzenia stanowiska dowodzenia, miejsc ćwiczeń i odpoczynku strażaków.

Dziękujemy za ciekawą lekcję i życzymy strażakom zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz satysfakcji z niesienia pomocy innym.