12 maj

Szkolna gra z Patronem…

Kolejnym etapem obchodów Tygodnia z Patronem Szkoły była gra szkolna, przeprowadzona na wzór gry miejskiej. Tym razem do zmagań konkursowych przystąpili szóstoklasiści. Powołano cztery zespoły, reprezentujące poszczególne klasy. Na uczniów czekało mnóstwo zadań. W trakcie ich realizacji musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także kreatywnością, spostrzegawczością, zdolnościami plastycznymi i oczywiście umiejętnością pracy w grupie.
Wśród zadań znalazły się m.in. opracowanie metryczki Józefa Piłsudskiego, porządkowanie opowieści o patronie zgodnie z zasadami chronologii i spójności tekstu, ułożenie puzzli z wizerunkiem Marszałka, znalezienie na szkolnych korytarzach cytatów z wypowiedzi Piłsudskiego oraz zdjęć i rysunków z patronem (było ich ponad 70!). Młodzież musiała także zaprezentować umiejętności twórcze, układając wiersz lub tekst piosenki, czy opracować definicję słowa „patriotyzm”z przeznaczeniem dla przedszkolaków. Najwięcej emocji wywołało zadanie, w czasie realizacji którego drużyny zaangażowały innych uczniów ze swoich klas, by wspólnie z sylwetek ułożyć napis „Jedynka”. Zwieńczenie gry stanowiło przygotowanie plakatu o tematyce związanej z szeroko rozumianą wolnością, niepodległością czy też ilustrującego sylwetkę Józefa Piłsudskiego jako patrona szkoły. W czasie zmagań w ramach szkolnej gry młodzi ludzie nie tylko doskonale się bawili, ale też mieli okazję w nietypowy sposób zdobyć wiele umiejętności oraz poszerzyć zakres posiadanych wiadomości.
Wszyscy uczniowie do zadań przystąpili z wielkim zaangażowaniem, dlatego też punktacja była bardzo wyrównana. Najwyższy rezultat osiągnęła drużyna klasy 6b.
Nad sprawnym przebiegiem gry czuwały jej koordynatorki i autorki zadań: Agnieszka Brzdąk, Katarzyna Kuzincow, Monika Sinkiewicz i Patrycja Hylaszek.