29 paź

„Trzymaj formę”!

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu „Trzymaj formę!” przy współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym we Włoszczowie.

„Trzymaj formę”! to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Celem programu „Trzymaj formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Adresatami programu są uczniowie klas V-VIII i gimnazjum, ich rodzice i opiekunowie.

Szkolnymi koordynatorami programu są panie: Ewa Hyska, Jadwiga Kaczmarek (szkoła Podstawowa) oraz Ewa Limbach (gimnazjum).