29 paź

Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

Zagadnienia związane z mądrym i bezpiecznym użytkowaniem zasobów Internetu są zawsze ważnym elementem edukacji dzieci i młodzieży. Jednym z głównych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

W związku z tym, z inicjatywy pani Elżbiety Grzybek, w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Funkcjonariusze: asp. Karol Bator i st. sierż. Monika Jałocha w ramach ósmej edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018”  przybliżyli uczniom zagadnienia związane z zagrożeniami płynącymi z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz poinformowali jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z sieci. Szczególny nacisk położono na zjawiska: cyberprzemocy i  hejtu oraz odpowiedzialności karnej nieletnich i ich opiekunów prawnych za umieszczanie niewłaściwych treści w Internecie oraz  nielegalne korzystanie z portali społecznościowych i  technologii  Informacyjnych.