22 lut

„Wszystko co chcesz powiedzieć można wyrazić tańcem. Wtedy jest to proste i łatwe”

Chodzi mi o to, aby język giętki

Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:

A czasem był jak piorun jasny, prędki,

A czasem smutny jako pieśń stepowa.

J. Słowacki

Z taką myślą przewodnią dnia 21 lutego 2018r. – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego – w szkole i przedszkolu w Łachowie odbyło się spotkanie uczniów, babć, dziadków, a także rodziców i nauczycieli.

Dzieci przedstawiły gościom inscenizację pt. „Czerwony Kapturek”. Następnie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, podczas których podziękowały swoim babciom i dziadkom za opiekę i miłość. Ze względu na wyjątkowość tego dnia, dzieci starały się zaprezentować jak najlepiej. Występ zakończyły specjalnie przygotowanym układem tanecznym. Miłym akcentem było obdarowanie dzieci  przez przedstawicielkę babć i dziadków  słodkościami. Ale również dzieci pamiętały o swoich bliskich i wręczyły im drobne upominki. Spotkanie zakończyły wspólne tańce i  zabawy karnawałowe, prowadzone przez zaprzyjaźnionego didżeja – rodzica naszego ucznia.

Jak zwykle zabawa  była bardzo udana i wszyscy czekają na następną!