18 gru

Wygraj z nudą 2! – czas na podsumowanie

15 grudnia 2017 zakończono projekt Fundacji ZPO nr 1 współfinansowany przez Gminę Włoszczowa pod nazwą „Wygraj z nudą 2!”, którego celem było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych.

Zadanie było podzielone na dwa cykle: pierwszy dotyczył roku szkolnego 2016/2017 (zajęcia trwały od kwietnia do czerwca 2017) i drugi dotyczył bieżącego szkolnego (zajęcia odbywały się od października do grudnia).

Nauczycielki prowadziły zajęcia  recytatorsko – teatralne, muzyczno – ruchowe oraz plastyczno – techniczne. W sumie zorganizowano 60 godzin spotkań kulturalnych, podczas których uczniowie nie tylko zdobywali nowe umiejętności, ale przede wszystkim dobrze się bawili. W zajęciach uczestniczyło ponad 100 uczniów naszej szkoły. Za pozyskane pieniądze zakupiono m.in.: stroje sceniczne, sprzęt nagłaśniający, instrumenty perkusyjne, kurtynę teatralną, parawan, pacynki, sztalugi oraz profesjonalny sprzęt dla plastyków. Wszystkie wymienione przedmioty będą służyły przez najbliższe miesiące uczniom naszej szkoły.

Efektem zajęć pozalekcyjnych w ramach projektu „Wygraj z nudą 2!” były:  wystawa prac plastycznych w bibliotece szkolnej, przedstawienia o treści profilaktycznej oraz układy taneczne.

Zajęcia prowadziły w ramach porozumień wolontariackich  panie: Izabela Falana, Jadwiga Cegieła, Ilona Skiba, Agnieszka Skrobisz oraz Katarzyna Kuzincow. Nad całością czuwała jako koordynator projektu Anna Drążyk.