15 gru

„Pozytywnie – kreatywnie”

Drugi cykl zajęć plastyczno – technicznych „Pozytywnie – kreatywnie” w ramach projektu „ Wygraj z nudą 2!” odbywały się raz w tygodniu po dwie godziny w miesiącach od października do grudnia. Prowadziła je pani Izabela Falana. Uczestniczyło w nich 18 uczniów klas czwartych i piątych.
Tematyka zajęć nawiązywała do zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz do klimatu świąt Bożego Narodzenia. Mali artyści mieli możliwość tworzyć piękne prace profesjonalnym sprzętem dla plastyków, zakupionym ze środków pozyskanych w ramach projektu współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa. Inspirowani barwami jesieni malowali pejzaże farbami akrylowymi na płótnie, mając do dyspozycji sztalugi i palety barw mieszanych według własnego uznania. Kolejnym wyzwaniem była ozdobna ramka na zdjęcia z bibuły i kolorowych liści. Czas radosnego oczekiwania na święta zachęcał do tworzenia lampionów i ozdobnych serduszek techniką dequpage. Zwieńczeniem zajęć było pracochłonne i wymagające cierpliwości tkanie na krosnach. Efektem tej pracy są zakładki do książek, kolorowe dywaniki, kocyki dla lalek.
Przyjazna atmosfera panująca podczas zajęć, jak i zapał uczestników przyczynił się do ich sukcesu i zadowolenia ze swojej pracy. Całość świadczy o potrzebie organizowania takich zajęć, które stwarzają sprzyjające warunki do rozwoju zainteresowań i uzdolnień dzieci.
Prace uczniów wykonane podczas warsztatów można podziwiać w bibliotece szkolnej.