26 paź

Wygrywamy z nudą!

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia w ramach projektu „Wygraj z nudą”, których nadrzędnym celem jest zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.
Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczą w zajęciach koła recytatorsko-teatralnego pod hasłem „Jestem aktorem. Dziecięce formy sceniczne”. Dzieci mają za sobą zabawy integracyjne, głośne czytanie, ćwiczenia doskonalące dykcję oraz pierwsze próby aktorskie w ramach scenki „Obcy na placu zabaw”. W czasie zajęć pojawiły się także elementy kinezjologii edukacyjnej.
Z kolei gimnazjaliści poczuli już atmosferę Bożego Narodzenia i w ramach zajęć koła plastycznego „Lubię tworzyć. Magia świąt.” rozpoczęli przygotowania stroików świątecznych.
Zadanie współfinansowane jest ze środków otrzymanych z Gminy Włoszczowa, a jego realizatorem jest Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Zajęcia prowadzą nauczyciele – wolontariusze: Katarzyna Kuzincow, Agnieszka Skrobisz (koło recytatorsko-teatralne) i Paulina Kościołek (koło plastyczne).
[huge_it_gallery id=”137″] Fot. ZPO 1 we Włoszczowie