Konkurs  Poetycki

Kl. VI, VII, VIII, III PG

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wiersza z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Wiersze nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane na stronie biblioteki szkolnej.

Termin składania prac do biblioteki: 26.11.2018r.

Konkurs Plastyczny – Plakat „Rodzinne czytanie w jesienne wieczory”

KLASY I-V

Uczestnicy konkursu przygotowują plakat zachęcający do rodzinnego czytania książek, jako sposobu na spędzanie wolnego czasu podczas jesiennych, słotnych wieczorów.

Praca w formacie A3, technika dowolna.

Czas oddawania prac do biblioteki: 08.11.2018r.

Biblioteka w nowej odsłonie!

Od kilku tygodni nasza szkolna biblioteka ma nowe oblicze. Nowe meble i nowoczesna aranżacja wnętrza czynią ją funkcjonalną i przyjazną. Wygodny kącik czytelniczy zachęca, aby pozostać tu trochę dłużej. Tradycyjnie można też skorzystać z komputera i Internetu, no i oczywiście to co najważniejsze – wypożyczyć książkę.
Mamy nadzieję że nowa aranżacja wnętrza sprawi, że biblioteka stanie się atrakcyjną wizytówką naszej szkoły.
Serdecznie zapraszamy!

Światowy Dzień Książki – 23.IV.2018

Obchody Światowego Dnia Książki na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości szkolnych. Aby uczcić to święto gimnazjaliści z Klubu Miłośników Książki czytali wiersze i bajeczki  młodszym kolegom i koleżankom. Odwiedzili uczniów przebywających w świetlicy w budynku A oraz B oraz najmłodszych – przedszkolaków. Przedszkolaki słuchały wierszy z dużym zainteresowaniem, chętnie odpowiadały na zadawane pytania przez gimnazjalistów.

Odwiedziny gimnazjalistów w przedszkolu to nie tylko zabawa. Młodzież może zobaczyć, na czym polega praca nauczyciela w przedszkolu, ale również przezwycięża swoje lęki przed wystąpieniem publicznym. Czytanie sprawiło dzieciom wiele radości, a uczniom ogromną satysfakcję i motywację do przygotowania następnych spotkań, które mają na celu rozwinąć  wyobraźnię i  kreatywność. Mamy nadzieję, że udało nam się rozbudzić wśród najmłodszych pasję czytania.

Wspomnienie Ireny Sendlerowej w wierszu

6.IV.2018

6 kwietnia 2018 r. w świetlicy gimnazjum odbył się apel, w czasie którego m.in. wyświetlono fragmenty wywiadu z Sendlerową, która opowiadała o tym, jak ratowała żydowskie dzieci oraz  ogłoszono wyniki konkursu bibliotecznego:

I miejsce: Aleksandra Długoborska (klasa 6c)

II miejsce: Magdalena Ślęzak (klasa 6a) oraz Zuzanna Warzyńska (klasa 5c)

III miejsce: Julia Ścisłowska (klasa 6c)

Na wyróżnienia zasłużyły również: Magdalena Batko (klasa 6a), Rokasana Cholerzyńska (klasa 6a), Oliwia Wójcik (klasa 6a), Zuzanna Żelichowska (klasa 6a).

Warsztaty biblioteczne -28.XI.2017

28 listopada uczniowie z klasy 7 b pod opieką p. Edyty Oleksy skorzystali z zaproszenia Biblioteki Publicznej  we Włoszczowie na warsztaty w ramach projektu: „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0”. Warsztaty rozpoczęły się pracą nad tekstem ze zbioru „Bajki robotów” Stanisława Lema. Następnie uczniowie konstruowali scenografię, wykorzystując do tego roboty Lego Mindors EV3 oraz kamerę. Zajęcia realizowane były przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „Meritum”. Zadowoleni uczestnicy dziękują za możliwość wzięcia udziału w atrakcyjnych zajęciach.

Konkurs „Moja ulubiona postać literacka”

Jak  co roku z okazji  Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w październiku nasza biblioteka ogłosiła konkurs: „Moja ulubiona postać literacka”, skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadanie polegało na przedstawieniu w formie plastycznej ulubionej postaci z literatury. Starsi uczniowie dodatkowo dołączali opis postaci, czy też uzasadnienie – czym ich ta postać zachwyciła. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, dlatego z pośród wielu prac jury, biorąc pod uwagę zgodność z tematemestetykę i samodzielność wykonania pracy wyłoniło i nagrodziło laureatów:

KLASY 1

1.MSC. – Natalia Kowalska 1c
2.MSC. – Lena Słabisz 1c
3.MSC – Alan Krzysztofik 1c

KLASA 2a
1.MSC.  – Zuzanna Myszak
2.MSC. – Dominika Domagała
3.MSC. – Amelia Jurek

KLASY 3
1.MSC. – Mateusz Siedlecki 3c
2.MSC. – Julian Lenarski 3d
3.MSC. – Katarzyna Nowakowska 3a

KLASY 4
1.MSC. – Oliwia Świercz 4d
2.MSC. – Dominika Tabisz 4c

KLASY GIMNAZJALNE
1.MSC. – Agnieszka Kaczmarek 3a
2.MSC. – Ilona Pośpiech 3c
3.MSC.- Julia Tabisz 3a
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, wygranym gratulujemy!!!

Organizatorzy: Ewelina Martoś –Wyrwał, Izabela Falana, Jolanta Piwońska