Przedszkole Samorządowe w Łachowie

ZACHĘCAMY RODZICÓW DO WYRAŻANIA OPINII O PRZEDSZKOLU POPRZEZ:
1. Dyskusje na zebraniach z rodzicami.
2. Konsultacje z rodzicami.
3. Indywidualne rozmowy z dyrektorem, pedagogiem, wychowawcą.

Pragnąc jeszcze bardziej ułatwić Państwu kontakt z naszą placówką zapraszamy Państwa do przesyłania wszelkich uwag i opinii dotyczących działalności Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie używając szkolnego adresu mailowego:
sekretariat@zpo1wloszczowa.edu.pl

Państwa propozycje będą rozpatrywane i omawiane podczas zebrań Rady Rodziców oraz Rady Pedagogicznej.

Z góry dziękujemy za współpracę

Dyrekcja ZPO 1 we Włoszczowie

Nasze przedszkole:

• Stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju, ukierunkowuje i wspomaga rozwój dziecka stosownie do jego wrodzonych możliwości.
  • Zapewnia dzieciom opiekę oraz bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne.
  • Dba o dobre samopoczucie dziecka, wzmacnia poczucie jego wartości i uczy szacunku do innych, uświadamia mu, że jest kimś wyjątkowym.
  • Inspiruje do samodzielnego działania, poznawania świata i nabierania doświadczeń przez dzieci.
  • Dostosowuje metody pracy do konkretnych sytuacji i potrzeb dziecka.
  • Wychowuje wrażliwego odbiorcę literatury i sztuki – umożliwia prezentację osiągnięć dzieci w środowisku.
  •  Przygotowuje dziecko do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami.  Propaguje trwałe i uniwersalne wzorce postępowania.
  •  Promuje i propaguje zachowania proekologiczne i prozdrowotne.
  • Otacza specjalistyczną opieką dzieci z problemami emocjonalnymi i rozwojowymi.
  • Zapewnia wysoką jakość edukacji przygotowując dzieci do dalszego etapu edukacji.

Jaki jest nasz cel?

• Zaangażowanie rodziców w życie przedszkola.
  • Spójność w systemie wychowawczym w relacji rodzic – nauczyciel.
  • Wzmacnianie relacji dziecko – nauczyciel – rodzic.
  • Poczucie bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu.
  • Niwelowanie trudności rozwojowych, wzmacnianie predyspozycji i uzdolnień.
  • Naszym celem jest tworzenie wspólnie z rodzicami bezpiecznego i przyjaznego przedszkola poprzez budowanie systemu wychowawczego, który zapewni właściwe relacje między dziećmi, rodzicami a przedszkolem.
  • Przedszkole zapewnia realizacje podstawy programowej wychowania przedszkolnego,  służy również rozwijaniu zainteresowań dzieci i jest zgodna z oczekiwaniami rodziców  oraz lokalnego środowiska.