11 maj

Konkursy plastyczne o patronie rozstrzygnięte!

W ramach obchodów Tygodnia z Patronem Szkoły nauczyciele: Anna Drążyk, Katarzyna Kuzincow, Emilia Maciejczyk, Ewelina Martoś-Wyrwał i Zbigniew Cholerzyński zorganizowali konkursy plastyczne dla uczniów. Celem konkursów było przybliżenie postaci Józefa Piłsudskiego, a także rozwijanie zainteresowań, kreatywności i inwencji twórczej dzieci.

A oto wyniki konkursów:

LAURKA DLA PATRONA /kategoria klasy 1 – 4/:

I m. – Liliana Went (klasa 1c), Marcelina Bulska (klasa 2b)
II m. Ewa Kuzincow (klasa 4d)
III m.Zofia Brzdąk (klasa 1c), Magdalena Kultys (klasa 3c)
wyróżnienia: Gracjan Jamróz (klasa 1a), Mateusz Błażejczyk (klasa 1a), Anhelina Dovhaliuk (klasa 2a), Amelia Gogolewska (klasa 3c)

JÓZEF PIŁSUDSKI – NASZ PATRON /kategoria klasy 5 – 8/:

I m. Alicja Słupińska (klasa 6a)
II m.Amelia Grzesińska (klasa 5b)
III m. Kornelia Łopacińska (klasa 6 c), Mateusz Prus (klasa 5c)
wyróżnienia: Filip Bartocha (klasa 6d), Dawid Tomasik (klasa 8a), Michał Jóźwiak (klasa 8a), Wojciech Jóźwiak (klasa 8a).

Gratulujemy!

Tydzień z Patronem Szkoły

W związku z przypadającą w bieżącym tygodniu rocznicą śmierci patrona szkoły Józefa Piłsudskiego , w naszej palcówce zainicjowano szereg działań promujących sylwetkę tego wielkiego Polaka.
Jednym z nich był konkurs na gazetkę pod hasłem „Józef Piłsudski – patron, który zobowiązuje…”, przeznaczony dla klas czwartych i piątych. Celem konkursu było nie tylko przybliżenie sylwetki Józefa Piłsudskiego, ale także kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie kreatywności uczniów oraz umiejętności selekcjonowania materiału. Dzieci doskonaliły także efektywność pracy w grupie, bo właśnie w zespołach przygotowywano gazetki okolicznościowe.
W trakcie wykonywania zadania uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, co przyniosło rewelacyjne efekty w postaci kilkunastu gazetek. Dlatego też komisja konkursowa postanowiła nagrodzić drobnymi upominkami autorów wszystkich przygotowanych prac.
Zmagania konkursowe koordynowały panie: Anna Drążyk, Patrycja Hylaszek, Katarzyna Kuzincow, Justyna Pyka, Monika Sinkiewicz i Olga Ślęzak.

Gratulujemy drużynom, reprezentującym wszystkie klasy IV i V. Dziękujemy Wam za zaangażowanie.

Mała Ojczyzna

W ostatnich dniach podsumowano innowację pod hasłem „Cudze chwalicie…, czyli ziemia włoszczowska w oczach dziecka”, którą od października wdrażały w naszej szkole panie Ewa Hyska i Katarzyna Kuzincow. Celem działań było przede wszystkim popularyzowanie wiedzy o kulturze oraz walorach geograficzno – przyrodniczych Włoszczowy i regionu włoszczowskiego. W ramach innowacji uczniowie doskonalili umiejętność korzystania z planu miasta, poszerzali i sprawdzali swoją wiedzę o Małej Ojczyźnie, przygotowywali się do roli przewodnika po Włoszczowie i okolicy. Ważnym punktem działań uczniów i nauczycieli był apel pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę. Zacznij od Małej Ojczyzny”, który zaprezentowano w ramach obchodów Dnia Ziemi. Łączył on treści związane z ekologią oraz promocję naszej miejscowości.
Wymiernym efektem pracy z dziećmi i młodzieżą jest portfolio pt. „Zabiorę Cię właśnie tam, czyli subiektywny przewodnik po ziemi włoszczowskiej”. Uczniowie zaprezentowali w nim ulubione zakątki naszej okolicy oraz niezwykłe historie związane z niektórymi z nich. Opisy zostały wzbogacone zdjęciami. Najbardziej spostrzegawczymi fotografami okazali się Mateusz Świerczyński, Bartosz Złotnicki i Julia Gawron. Do kilku prezentacji dołączono też odręczne mapki.
Wyzwanie związane z przygotowaniem tego niebanalnego przewodnika podjęli uczniowie: Julia Gawron (klasa 4a), Mateusz Świerczyński (klasa 4a), Marcel Sobański (klasa 4a), Ewa Kuzincow (klasa 4d), Bartosz Złotnicki (klasa 4d), Weronika Skoczek (klasa 5b), Oliwia Orlikowska (klasa 5c), Eryk Prokopowicz (klasa 8d), Piotr Sierda (klasa 8d) i Maksymilian Sobański (klasa 8d). Działania zmierzające do opracowania portfoliostały się dla młodych ludzi okazją do poszerzenia wiedzy, umiejętności twórczych oraz do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Z wizytą w bibliotece

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w dniach 9 – 10 maja uczniowie klasy 1a i 1c z wychowawcą Iloną Skibą odwiedzili Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie. Dla zdecydowanej większości dzieci była to pierwsza wizyta w „dużej” bibliotece. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można założyć konto czytelnicze i jak wygląda karta biblioteczna, oraz poznały zasady wypożyczania książek. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się w bibliotece, szczególnie zainteresowały ich książki o zwierzętach. Wykazały się też wspaniałą znajomością bajek, gdyż pięknie odpowiadały na wcześniej przygotowane dla nich zagadki. Na koniec uczniowie złożyli biblioteczne przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika.