Finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

Iwona Gawron i Justyna Sobala (klasa 6d), uczennice p. Jacka Kościńskiego, reprezentowały naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Marszałek Józef Piłsudski”.
Po wygraniu eliminacji szkolnych i powiatowych uczestniczyły w eliminacjach wojewódzkich wygrywając je i przechodząc do finału krajowego. Finał konkursu z udziałem 10 najlepszych drużyn przeprowadzono 20 marca 2023r. Mimo, że nie zajęły czołowych lokat, uczennice klasy 6d jako najmłodsze z uczestników godnie reprezentowały naszą szkołę
Gratulujemy!

05 maj

Z głębokim smutkiem informujemy, że Marianna Stępień, wieloletnia nauczycielka naszej szkoły, zmarła 4 maja 2023 roku w wieku 84 lat.
Pani Marianna poświęciła swoje życie pracy pedagogicznej i wychowaniu młodego pokolenia. Była cenioną przez uczniów i kolegów nauczycieli osobą, a Jej oddanie i poświęcenie zawsze cieszyły się uznaniem. Z Jej wkładu w rozwój edukacyjny wielu pokoleń można czerpać inspirację i motywację do dalszej pracy.
Pani Marianna na pewno zostanie w pamięci jako osoba, która poświęcała swoje życie pracy pedagogicznej dla dobra innych.
Z głębokim żalem żegnamy Panią Mariannę Stępień.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Ciekawe warsztaty dla uczniów

W dniu 5 maja 2023r. naszą szkołę odwiedziło Specjalistyczne Laboratorium Mobilne Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach wyposażone w nowoczesny sprzęt do monitoringu czystości powietrza oraz poziomu hałasu W ramach wizyty uczniowie klas starszych wzięli udział w ciekawych warsztatach.