04 maj

Szkolne konkursy z języka angielskiego

19 kwietnia 2023r. odbył się Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego (English Spelling Contest), w którym brali udział uczniowie klas ósmych naszej szkoły. Ósmoklasiści musieli napisać dyktando, rozpoznać homofony oraz słuchając uzupełniali tekst piosenki w języku angielskim. I miejsce zajęła Zuzanna Strużykowska (klasa 8a), II miejsce Roksana Cieślik (klasa 8d), a III miejsce zajęła Dominika Gieroń (klasa 8a).

26 kwietnia 2023r. miał miejsce konkurs Świat Medyczny po Angielsku (English Medical World Contest ) dla klas ósmych naszej Jedynki. Uczniowie rozwiązywali test poświęcony zagadnieniom medycznym, które obejmowały głównie słownictwo związane z anatomią człowieka, z nazwami chorób oraznazwami specjalizacji lekarskich. W konkursie tym I miejsce zajęła Lena Kancerek (klasa 8a), II miejsce Zuzanna Strużykowska (klasa 8a), a III miejsce zajęła Marcelina Biskupska (klasa 8d).

Konkursy przygotowała i przeprowadziła anglistka Magdalena Jedliczka.