08 paź

Projekt „Urodziny Niepodległej”

W tym roku świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Zadaniem szkoły jest uczenie młodego pokolenia szacunku i przywiązania  do symboli narodowych, naszej tradycji, dziedzictwa przodków, a także do własnej kultury, historii i języka przodków. Zawsze – nie tyko z okazji tak doniosłej  jak ta piękna rocznica.

Projekt „Urodziny Niepodległej” realizowany jest w naszej szkole już od stycznia 2018 r. do grudnia 2018r. W jego działaniach na lekcjach informatyki, zajęć dodatkowych uczniowie klas siódmych, ósmych wykonali prace techniką komputerową. Był to: plakat społeczny infografika, kolaż, film.

Cześć prac wzbogacona została  grafiką wykonaną na konkurs informatyczny organizowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego. Poświęcone zostały tematyce naszej ojczyźnie. Prezentujemy je na zamieszczonym poniżej filmiku wykonanym  przez uczennice klasy 7c pod kierunkiem nauczyciela Elżbiety Grzybek.

Zapraszamy do jego obejrzenia.