08 paź

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2018r. w naszej szkole był obchodzony Międzynarodowy Dzień Języków Obcych, w ramach którego odbył się konkurs  „Krzyżówka w języku angielskim”.  W konkursie tym wzięli udział uczniowie z klas 5, 7 i 8 oraz 3 klasa gimnazjum. Mistrzami krzyżówki z klasy 5 okazali się: Natalia Nowak, Zuzanna Bujak, Dominika Rak, Aleksandra Miśtal, Oliwia Michałek, Wiktoria Pytel (klasa5e), Kamil Smolarczyk i Piotr Obarzanek (klasa 7a), natomiast z 3 klasy gimnazjum: Michał Hudobski, Jakub Marcinkowski, Zuzanna Zasada, Zuzanna Grabiec (klasa  3b) oraz Mateusz Wrenk (klasa 3c).

Poza tym uczniowie na lekcji języka niemieckiego zapoznali się z różnorodnością językową i kulturową krajów niemieckojęzycznych.

W ramach Dnia Języków Obcych odbyła się projekcja filmu anglojęzycznego o Szkocji dla uczniów gimnazjum.

25 września 2018r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział  w IV Międzyszkolnym Konkursie Tłumaczeniowym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Sikorskiego  we Włoszczowie. Michał Hudobski (klasa 3b) i Ilona Ciesielska (klasa 3a) zajęli II miejsce z języka angielskiego, natomiast z języka niemieckiego Amelia Bartos i Dominika Krawczyk (klasa 3b) zajęły III miejsce.

Gratulujemy!