08 paź

Sukces Karoliny w Wojewódzkim Turnieju Szachowym!

3 października bieżącego roku uczniowie klas 4-6 wzięli udział w Wojewódzkim Szkolnym Turnieju Szachowym  w Kielcach. Turniej organizowany był m.in. przez  Świętokrzyskiego Kuratora  Oświaty  pana Kazimierza  Mądzika  oraz Świętokrzyski Związek Szachowy, a patronat  honorowy nad wydarzeniem objęły: Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska oraz Wojewoda Świętokrzyski – Agata Wojtyszek. Cele konkursu to: promocja sportu szachowego oraz popularyzacja gry w szachy wśród dzieci i młodzieży szkolnej jako alternatywa spędzania wolnego czasu. Rywalizacja odbywała się w grupach, odrębnie dla dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany był  systemem szwajcarskim, każdy uczestnik rozgrywał siedem rund po 10 minut na całą partię. W grupie dziewcząt najlepsza okazała się Karolina Koćwin (klasa 5d), która zajęła III miejsce w województwie.

Uczniowie, którzy pojechali na turniej po raz kolejny udowodnili, że  nie boją się wysiłku umysłowego i wiedzą, w jaki sposób spędzać wolny czas. Szachy to ich pasja, którą starają się rozwijać w wolnych od nauki chwilach.

Gratulujemy Karolince. Całej ekipie szachistów życzymy sukcesów w kolejnych turniejach szachowych.