Klasa 3c z wizytą w Urzędzie Gminy

Dnia 30 marca 2023r. uczniowie klasy 3c pod opieką nauczycielki Jolanty Reperowicz poznali pracę archiwum zakładowego Urzędu Gminy. Z pracą archiwum zapoznała ich st. archiwista – p. Ewelina Bartyzel. Trzecioklasiści zwiedzili również miejsce przechowywania zasobów.
Uczniowie odwiedzili także burmistrza Włoszczowy Grzegorza Dziubka.

31 mar

Sukces uczniów w gminnym konkursie plastycznym

Podczas Święta Patrona w Szkole Podstawowej w Koniecznie został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny „Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów”.
Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
II m. – Mateusz Świerczyński (klasa 4a), Amelia Kossakowska (klasa 6d)
III m. – Weronika Skoczek (klasa 5b)
wyróżnienie: Ewa Kuzincow (klasa 4d)

Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielce plastyki – p. Emilii Maciejczyk.

Laureaci konkursu plastycznego

Palmy wielkanocne

Zwyczaje związane z obchodem świąt Wielkiej Nocy rozpoczynają się od Niedzieli Palmowej, która nawiązuje do wjazdu Chrystusa do Jerozolimy i powitania Go przez zgromadzony tłum gałązkami palmowymi. Polska palma to gałązka wierzbowa i leszczynowa.

Właśnie o tematyce Palmowej Niedzieli w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyły się warsztaty dla uczniów klasy 3a.
Przed przystąpieniem do pracy, dzieci wysłuchały informacji dotyczących niektórych tradycji i symboli Świąt Wielkanocnych, a następnie przygotowywały palemki wielkanocne.
Zajęcia przebiegły w radosnej atmosferze i wprowadziły uczniów 3a w wielkanocny nastrój.