08 mar

Klasa 5d na warsztatach w Bibliotece Publicznej

Dnia 8 marca b.r. uczniowie klasy 5d pod opieką wychowawcy p. Justyny Kaczor wzięli udział w warsztatach „Czy każdy może zostać poetą?” zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie.
Uczniowie poznali blackout poety, czyli poezję zaciemniania. Z istniejących tekstów, przez wykreślenie ich części i pozostawienie konkretnych słów, tworzyli nowy utwór poetycki. Ponadto kodowali, czyli odkrywali obraz zapisany liczbami. Były tez zabawy zręcznościowe z kubeczkami.
Warsztaty minęły bardzo pracowicie w pozytywnej atmosferze.

Dziękujemy zaprzyjaźnionej Bibliotece Publicznej za zaproszenie na warsztaty!

08 mar

Święto wszystkich Pań – Dzień Kobiet w naszej szkole

8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Ranga tego wydarzenia w naszej szkole nigdy nie spada.
W organizację tego sympatycznego, marcowego święta w szczególny sposób włączył się Samorząd Uczniowski, który przygotował na tę okazję piękną gazetkę ścienną. Były również życzenia i kwiaty dla małych i większych kobiet.