15 mar

Sukces Yevy w wojewódzkim konkursie plastycznym!

Dnia 14 marca 2024r. w Fabryce Porcelany w Ćmielowie odbyła się gala podsumowująca VI edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Ćmielowskie korzenie. Ponad czasem” pod hasłem „Odczarujmy czarownice”.
Celem konkursu było promowanie walorów Ćmielowa, miasta z ponad 500-letnią historią i ponad 200-letnią tradycją wyrobu porcelany oraz regionu świętokrzyskiego, jego historii i piękna krajobrazu.
Miło nam poinformować, iż wśród laureatów konkursu znalazła się Yeva Bartienieva (klasa 6a), która zajęła II miejsce.

Gratulujemy Yevie oraz jej nauczycielce plastyki p. Joannie Cieślak-Bulskiej!

15 mar

SU wziął udział w wolontariacie

Samorząd Uczniowski podjął w październiku decyzję o przystąpieniu do zdalnego wolontariatu. Zadaniem wolontariuszy było ręczne pisanie listów świątecznych z podziękowaniami i świątecznymi życzeniami do Darczyńców Fundacji Świętego Mikołaja. Listy zostały wysłane w grudniu przez w/w Fundację, w dowód wdzięczności wszystkim, którzy przekazują darowizny na działania tej organizacji.
Warto wspomnieć, że Fundacja Świętego Mikołaja jest organizacją pożytku publicznego, która działa od ponad 20 lat i pomaga dzieciom w potrzebie.
W tym roku w akcji wzięło udział 25 wolontariuszy z naszej szkoły. Wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w wolontariacie.
Szkolnym koordynatorem akcji byłą opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Patrycja Hylaszek.
Drodzy uczniowie, dziękujemy Wam za mobilizację, zaangażowanie i kreatywność.

Lista wolontariuszy: Lena Uramowska, Aleksandra Dudek, Karolina Witczyk, Alicja Piorun, Aleksandra Arabas, Nina Pakosz, Katarzyna Wawrzykowska, Emilia Domagalska, Maja Rajek, Maja Kurzyńska, Wiktoria Bała – Kowalska, Iryna Veselska, Ewa Kuzincow, Mateusz Świerczyński, Wiktor Szal, Lena Stolarczyk, Lena Frączek, Lena Słupińska, Natalia Kowalska, Alicja Słupińska, Natalia Kultys, Justyna Sobala, Natalia Gaj, Lena Słabisz, Kornelia Łopacińska.