25 mar

Konkurs plastyczny ”Kartka wielkanocna” rozstrzygnięty!

22 marca 2024r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny ”Kartka wielkanocna”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3. Jego organizatorkami były panie: Katarzyna Lipniak i Jolanta Ciosek.

Wyniki konkursu przestawiają się następująco:

klasy 1:
I miejsce – Oliwier Ćwikliński (klasa 1b), Gabriela Wącholska (klasa 1c)
II miejsce – Dominika Dumin (klasa 1c), Maja Chruściel (klasa 1a)
III miejsce – Magdalena Suliga (klasa 1b) Marta Orlikowska (klasa 1a)
wyróżnienia: Liliana Wyrwał (klasa 1c), Tomasz Błaszczyk (klasa 1a), Nikola Stefani (klasa 1b)

klasy 2:
I miejsce – Alona Makhrin (klasa 2a), Hanna Marianienko (klasa 2a)
II miejsce – Natalia Jarmuda (klasa 2c), Nina Ogrodnik (klasa 2a)
III miejsce – Aleksandra Tylkowska (klasa 2a), Aleksandra Stolarczyk (klasa 2c)
wyróżnienia: Gabriela Kwiatkowska (klasa 2b), Mateusz Wojciechowski (klasa 2b), Iga Michałek (klasa 2c)

klasy 3:
I miejsce – Marcelina Bulska (klasa 3b), Lena Turczyn (klasa 3a)
II miejsce – Antonina Nowak (klasa 3b), Emilia Kościołek (klasa 3a)
III miejsce – Paulina Kowalczyk (klasa 3b), Oliwia Tkacz (klasa 3c)
wyróżnienia: Kornelia Osiak (klasa 3a), Pola Kowalczyk (klasa 3c), Patryk Kowalczyk (klasa 3c).

Gratulujemy!

25 mar

„Bazyliszek ma złe oczy”

21 marca klasa 4b, pod kierunkiem polonistki p. Małgorzaty Stryjewskiej, przedstawiła inscenizacje fragmentu ,,Bazyliszka” Wandy Chotomskiej. Ten tekst był wcześniej omawiany na lekcjach i zainspirował uczniów do opracowania jego wersji scenicznej. Występ przebiegał w atmosferze oraz scenerii wielkanocnej. Do współpracy nad przygotowaniem klasowej uroczystości włączyli się wszyscy uczniowie oraz ich rodzice, którzy wspólnie z nauczycielami: p. Justyną Pyką i p. Małgorzatą Stryjewską, zadbali o słodki i owocowy poczęstunek. Polonistka została mile zaskoczona wypożyczaniem, przez jednego z rodziców, kostiumu dla Bazyliszka z kieleckiego teatru. Pracę dzieci nagrodzono brawami licznie zgromadzonych w sali nr 8 rodziców.