Prośba o wpłaty na Radę Rodziców

Szanowni Rodzice,
Rada Rodziców zwraca się do Państwa z prośbą o DOBROWOLNE wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły w sugerowanej kwocie 40 zł na pierwsze dziecko, na drugie 35 zł, kolejne dzieci bez opłat.
Jeżeli suma ta przekracza Państwa możliwości prosimy o wsparcie w każdej dowolnej kwocie. Nawet najdrobniejsza suma jest bardzo potrzebna.
Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych pociech, a to ich dobro jest dla nas najważniejsze. Każda wpłacona złotówka trafia do naszych dzieci pod różnymi postaciami. Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły. Dofinansowujemy różnego rodzaju wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe oraz nagrody itp.
Bardzo chcielibyśmy pomóc dofinansować wszystkie wartościowe, wymagające wsparcia inicjatywy. Nasz budżet nie jest jednak bez granic. W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich rodziców, którym z różnych względów umknęła kwestia wpłaty, o wsparcie finansowe.

Pieniądze można wpłacać do wychowawcy klasy, bądź na konto Rady Rodziców:

Bank Spółdzielczy 06 8525 0002 0001 0010 6076 0001
/W tytule wpłaty proszę wpisać imię i nazwisko oraz klasę ucznia/.

Dziękujemy za zrozumienie i okazane wsparcie.

Prezydium Rady Rodziców ZPO nr 1 we Włoszczowie

Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy

„Jedynym pośrednikiem między pisarzem i nieznanym czytelnikiem jest książka,
a powiernikiem tajemnych wzruszeń, zachwytów lub sprzeciwów – najczęściej bibliotekarz”

Józef Korpała

1 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. Pierwsze wzmianki na temat tego święta pochodzą z 2013 roku. Święto przyjęło się także w Polsce.
Znana amerykańska psychoterapeutka Virginia Satir wyliczyła, że „by przeżyć potrzeba nam czterech uścisków dziennie, by zachować zdrowie – ośmiu, by się rozwijać – dwunastu”. Pamiętajmy, że nie każdy lubi się przytulać, ale szanujmy się nawzajem i bądźmy dla siebie zawsze serdeczni!
Nasze panie nauczycielki biblioteki szkolnej czekają na Was każdego dnia z uśmiechem.

Cała społeczność szkolna Pani Joli i Pani Ewelinie przesyła pozdrowienia i uściski :).

01 mar

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – PAMIĘTAMY…

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia obchodzone w dniu 1 marca.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w naszej szkole zorganizowana została okolicznościowa wystawa oraz maraton pływacki na basenie NEMO. Uczniowie wraz z nauczycielami: Zbigniewem Cholerzyńskim i Karolem Lichosikiem przepłynęli 1963 m na pamiątkę pojmania i śmierci w październiku 1963 roku Józefa Franczaka ps. „Laluś”, ostatniego żołnierza niepodległej II Rzeczypospolitej.

01 mar

W naszej szkole rusza program „Sportowe Talenty”

1 marca 2024r. nasza szkoła przystąpiła do obowiązkowego programu „SPORTOWE TALENTY’. To ogólnopolski program rozpoznawania predyspozycji oraz identyfikacji talentów sportowych uczniów. Program powstał w wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W ramach obowiązkowego wymiaru zajęć wychowania fizycznego, w okresie od marca do kwietnia, nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzą dla uczniów klas IV-VIII testy sprawnościowe, których wyniki zostaną zamieszczone w elektronicznym systemie, gdzie powstanie baza danych. Dzięki tym informacjom uzdolnione dzieci będą mogły szybko trafiać do specjalistów i zyskać szanse na dalszy rozwój umiejętności sportowych. Program ma wymiar prozdrowotny
Niezwłocznie po przeprowadzeniu testów rodzice uczniów zobowiązani są przekazywać szkole danych obejmujących masę ciała i wzrost ucznia.
Dzięki monitorowaniu przez nauczycieli wychowania fizycznego formy sportowej uczniów po raz pierwszy w historii powstanie kompleksowa diagnoza kondycji fizycznej dzieci i młodzieży.