21 mar

Kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas 1-3 za nami…

21 maja w budynku B odbyła się coroczna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1 -3 „Wiosna wierszem malowana”.
Konkurs odbył się również w ramach Światowego Dnia Poezji, obchodzonego w tym samym dniu.
W konkursie wzięło 50 uczniów. Jury w składzie: wicedyrektor Jacek Stolarski, Ewelina Martoś – Wyrwał i Martyna Syryńska – Giro oceniało uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Ocenie podlegał stopień opanowania tekstu, sposób interpretacji i ogólne wrażenie.

Po długich obradach jury przyznało następujące miejsca:

w kategorii klas I:
I m. – Kinga Zbierańska (klasa 1c)
II m. – Liliana Wyrwał (klasa 1c)
III m. – Alina Salycha (klasa 1b)
wyróżnienie: Marcel Kochanowski (klasa 1a), Maja Dobosz (klasa 1a), Natalia Skiba (klasa 1a)
w kategorii klasy II:
I m. – Nikola Bartyzel (klasa 2c)
II m. – Adam Jagiełło (klasa 2a)
III m. – Iga Fidera (klasa 2c)
wyróżnienie: Natalia Jarmuda (klasa 2c), Alicja Gawron (klasa 2a)
w kategorii klasy III:
I m. – Aleksander Prokop (klasa 3a)
II m. – Oliwia Tkacz (klasa 3c),
III m. – Kornelia Osiak (klasa 3a)
wyróżnienie: Pola Kowalczyk (klasa 3c)

Zwycięzcom gratulujemy!
Niebawem rozdanie dyplomów i nagród.

Organizatorkami konkursu były panie: Ilona Skiba oraz Ewelina Martoś-Wyrwał

21 mar

Szkolny konkurs plastyczny „Wiosna, ach to ty! rozstrzygnięty

21 marca 2024 r. z okazji obchodów pierwszego dnia wiosny komisja w składzie: Lidia Macherska, Ewelina Martoś – Wyrwał, Beata Jach, Martyna Syryńska – Giro rozstrzygnęła szkolny konkurs plastyczny „Wiosna, ach to ty!” dla uczniów klas 1-3 i przyznała następujące miejsca:
KLASY 1
I miejsce – Liliana Wyrwał (klasa 1c), Tymon Chrabąszcz (klasa 1c)
II miejsce – Agata Mieszczankowska (klasa 1b), Marika Cholerzyńska (klasa 1a)
III miejsce – Tomasz Błaszczyk (klasa 1a), Ida Barabasz (klasa 1b)
wyróżnienia: Gabriela Wąchalska (klasa 1c), Jakub Kapusta (klasa 1b), Milena Gedera (klasa 1c), Marta Orlikowska (klasa 1a)
KLASY 2
I miejsce – Hanna Marianenko (klasa 2a)
II miejsce – Alicja Gawron (klasa 2a), Gracjan Jamróz (klasa 2a)
III miejsce – Natalia Jarmuda (klasa 2c)
KLASY 3
I miejsce – Aleksandra Peroń (klasa 3c), Amelia Janus (klasa 3a),
II miejsce – Kacper Szczukocki (klasa 3b), Zuzanna Nowak (klasa 3c)
III miejsce – Jan Błaszczyk (klasa 3b)
wyróżnienia: Piotr Kocełuch (klasa 3a), Julia Pośpiech (klasa 3c)

Uczniowie, jak co roku, chętnie wzięli udział w konkursie, prezentując różnorodność prac plastycznych wykonanych ciekawymi technikami. Komisja konkursowa oceniając prace, wzięła pod uwagę zgodność z tematem, estetykę wykonania, wykorzystaną technikę plastyczną oraz samodzielność przy wykonywaniu.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy. Niebawem rozdanie dyplomów i nagród.

Organizatorkami konkursu były panie: Lidia Macherska i Ewelina Martoś – Wyrwał.

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Również i w tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Kolorowej Skarpetki.
Święto to miało uświadomić nam wszystkim, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.
Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.
W ramach Dnia Kolorowej Skarpetki w świetlicy szkolnej uczniowie w ramach szkolnego konkursu mieli okazję pokolorować szablony przedstawiające skarpetkę.
Najbardziej „wystrzałowe” skarpetki wykonali:
I m. – Klara Wójcik (klasa 5c), Igor Ulzyk (klasa 4a)
II m. – Bartłomiej Kaczor (klasa 4c)
III m. – Alicja Słupińska (klasa 7a)
wyróżnienie: Piotr Cholerzyński (klasa 7a).

Szkolnym koordynatorem Dnia Kolorowej Skarpetki była opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Patrycja Hylaszek i p. Monika Sinkiewicz oraz p. Katarzyna Kuzincow.

Wiosno, witaj!

Nieśmiało, po cichutku, przyszła… Nareszcie Wiosna! Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego też zgotowaliśmy jej wesołe powitanie. Wesołe zabawy, kolorowe stroje i szeroko uśmiechnięte buzie uczniów miały zachęcić WIOSNĘ, aby pozostałą z nami na stałe.
W ramach Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy „Wiosno witaj!” (plastyczny i manualny) oraz na najbardziej wiosenną fryzurę.
Nagrodę specjalną na najbardziej wiosenną fryzurę otrzymała Maja Rajek (klasa 8b)

Organizatorkami szkolnych obchodów Pierwszego Dnia Wiosny były opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Patrycja Hylaszek i p. Monika Sinkiewicz oraz p. Katarzyna Kuzincow