03 kwi

Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz  Departament IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach i Allegro.pl sp. z o.o. przygotowali jedenastą edycję projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”

Najważniejsze cele przedsięwzięcia to upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu, nabywanie przez uczniów wiedzy na temat praw autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych, kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka.

W ramach projektu w naszej szkole zajęcia przeprowadzili policjanci z KPP we Włoszczowie mł. asp. Krzysztof Pytel oraz asp. szt. Rafał Sędek. Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na nich w Internecie i jak zachować bezpieczeństwo. Poznali zakres odpowiedzialności nieletnich w przypadku obrażania, ośmieszania, upubliczniania treści wulgarnych w sieci. Na zakończenie prowadzący zaapelował o właściwą postawę w przypadku, kiedy ktoś jest świadkiem krzywdzenia innej osoby. Należy reagować, nie wolno być obojętnym, niemym obserwatorem czyjejś krzywdy. To ciche przyzwolenie na przemoc.

03 kwi

Uczniowie uczą się ekologii, a tym samym pomagają innym

Od kilku tygodni przed nasza szkołą pojawił się pojemnik w kształcie serca. Zarówno młodzi, jak i starsi zamiast wyrzucać nakrętki, zbierają je, by następnie wrzucić do pojemnika. Nakrętki zbierane są na rehabilitację dla Kacpra.
W dniu dzisiejszym z zebranymi nakrętkami przyszli uczniowie klasy 3c z wychowawcą Jolantą Reperowicz.

Zapraszamy na uroczystości!

12 kwietnia 2023r. podczas uroczystych obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej 9 uczniów naszej szkoły: Wiktoria Bała-Kowalska, Hanna Brej, Julia Dyrek, Szymon Galant, Lena, Kancerek Julian Lenarski, Dawid Paluch, Wojciech Sobala i Zuzanna Strużykowska odbierze Stypendia Burmistrza.

Zapraszamy na uroczystości!