Szanowni
Nauczyciele, Pracownicy,
Rodzice i Uczniowie

Zdrowych, pogodnych, pełnych słońca i nadziei
Świąt Wielkiej Nocy
z tradycją i ciepłem rodzinnym,
by dodały sił i energii do twórczej pracy
i osiągania dalszych sukcesów życiowych.
Codzienność niech opromieni radość, optymizm i zadowolenie.

Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Iwona Gieroń
Dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie

Nauka i zabawa na matematyce w klasie 7b

Matematyka w zabawie, to najlepszy sposób na naturalne przyswojenie podstaw z tej dziedziny nauki. Mogli się o tym przekonać dziś uczniowie klasy 7b, którzy powtarzali wyrażenia algebraiczne pracując w grupach z wykorzystaniem telefonów komórkowych.

Były emocje by stanąć na podium…

05 kwi

Na półmetku „Wygraj z nudą6!”

Za nami półmetek zajęć „Wygraj z nudą 6!”, realizowanych przez Fundację ZPO nr 1, wspófinansowanych przez Gminę Włoszczowa. Podczas zajęć zostały omówione zmiany zachodzące w przyrodzie, rozwiązywano zagadki i rebusy związane z tematyką wiosny, malowano farbami oraz wyklejano plasteliną kwiaty.
Wychowankowie świetlicy mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami. Wykonywali ozdoby wielkanocne. Powstały króliczki, baranki, koszyczki wielkanocne oraz kartki z życzeniami świątecznymi. Cała twórczość została zaprezentowana na wystawie świetlicowej.
Został ogłoszony konkurs Master Chef Jedynki 6! na potrawę lub ciasto wielkanocne.
Nie zabrakło również zajęć w ramach cyklu „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Uczniowie poznali zasady zdrowego stylu życia, rozmawiali o higienie osobistej i umysłu oraz rozwijali logiczne myślenie poprzez gry w szachy i warcaby, zakupione z projektu. Przed nami jeszcze wiele ciekawych zajęć w świetlicach szkolnych.