04 kwi

Konkurs „Wielkanocny stroik” rozstrzygnięty!

W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty konkurs „Wielkanocny stroik” dla uczniów klas 1-3.
Zwycięzcy konkursu zostali:
w kategorii klas 1:
I m. – Nikola Janus (klasa 1b)
II m. – Amelia Standerska (klasa 1b)
III m. – Kacper Włodarczyk (klasa 1b), Mariusz Wójcik (klasa 1b)
w kategorii klas 2:
I m. – Marcelina Bulska (klasa 2b), Fabian Fidera (klasa 2c)
II m. – Kacper Szczukocki (klasa 2b), Amelia Janus (klasa 2a)
III m. – Antonina Nowak (klasa 2b), Mikołaj Paluch (klasa 2c)
wyróżnienia: Natan Bała (klasa 2a), Patryk Kowalczyk (klasa 2c), Jan Błaszczyk (klasa 2b), Anhelina Davhaliuk (klasa 2a)
w kategorii klas 3:
I m. – Amelia Gogolewska (klasa 3c)
II m. – Agata Łopacińska (klasa 3b)
III m. – Emilian Dominik (klasa 3c), Emilia Mieszczankowska (klasa 3b)

Gratulujemy!

Organizatorami konkursu były panie Katarzyna Lipniak i Jolanta Ciosek.

04 kwi

Sukcesy ósmoklasistów w konkursach przedmiotowych!

W bieżącym roku szkolnym liczna grupa uczniów klas ósmych naszej szkoły przystąpiła do konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.
Do finału konkursu z języka polskiego awans uzyskały trzy osoby. Julia Dyrek oraz Lena Kancerek z klasy 8a zdobyły tytuł laureata, natomiast Hanna Brej z klasy 8d tytuł finalisty. W konkursie przedmiotowym z fizyki tytuł finalisty otrzymał Eryk Prokopowicz z klasy 8d.
Z kolei w tematycznym Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” największe sukcesy stały się udziałem Juliana Lenarskiego z klasy 8d. Znalazł się on w gronie najlepszych znawców tematu w naszym województwie, a w zmaganiach ponadwojewódzkich uzyskał 7 lokatę, zdobywając tytuł finalisty.
Gratulujemy uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowywali ich do konkursów: p. Edycie Oleksy, p. Katarzynie Kuzincow, p. Annie Rutkowskiej oraz p. Zbigniewowi Cholerzyńskiemu.

Dzieci z filii w Łachowie na warsztatach wielkanocnych w Ostoi

W piątek, 31 marca dzieci ze szkoły i przedszkola w Łachowie pojechały na warsztaty edukacyjne do Ostoi Dworskiej. Wyjazd miał na celu zapoznanie dzieci z gwarą ludową, zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi dawniej i dziś na terenie województwa świętokrzyskiego. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat tradycji świątecznych naszego regionu. Po degustacji ciasteczek, samodzielnie wykonały kreatywną ozdobę świąteczną.

Pobyt w Zagrodzie Edukacyjnej zakończył się poszukiwaniem wielkanocnej pisanki.