06 cze

Chłopcy z klasy 8d na podium konkursu gastronomicznego!

2 czerwca b.r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny dla Uczniów Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 8d: Wiktor Wasik, Antoni Świetlicki, Oskar Krawczyk i Franciszek Suchacki. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować koktajl z wykorzystaniem produktów mleczarskich.
Nasi uczniowie wykazali się talentem kulinarnym i stanęli na podium, bowiem Wiktor Wasik i Oskar Krawczyk zajęli I miejsce w konkursie, natomiast Antoni Świelicki i Franciszek SuchackiII miejsce.
Do konkursu chłopcy zostali przygotowani przez nauczycielki: Ewelinę Martoś – Wyrwał, Justynę Pykę oraz Annę Drążyk i Ewę Hyską.
Przed konkursem chłopcy pod opieką pań: Eweliny Martoś- Wyrwał i Justyny Pyki ćwiczyli w świetlicy wykonanie koktajlów mlecznych: malinowo-migdałowego, który zdobył I miejsce oraz uplasowanego na II miejscu – chłodnika z ogórków i rzodkiewki.

Chłopakom gratulujemy zwycięstwa!

Master Chef Jedynki 6!

Wyniki konkursu Master Chef Jedynki 6!

w kategorii klasy 1 – 4:
I m. – Kamil Brzdąk (klasa 3a)
II m. – Ksawery Zawada (klasa 4b)
III m. – Emilian Dominik (klasa 3c)

w kategorii klasy 5 – 8:
I m. – Wojciech Sobala (klasa 8a)
II m. – Justyna Sobala (klasa 6d)
III m. – Roksana Tanasiewicz (klasa 5b)

Zwycięzcom gratulujemy!
Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Wychowawcy świetlicy.

Dzień Rodziny w filii w Łachowie

Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i prezentów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Przedszkolaki i uczniowie filii w Łachowie także postanowili w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też w piątek po południu dnia 2 czerwca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Część artystyczną otworzyło przedstawienie przygotowane przez uczniów i przedszkolaków. Rodzice wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu swoich pociech. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Po występach dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki. Zabawy taneczne przeplatane były konkursami, tańcami, wspólnymi zdjęciami robionymi w fotobudce oraz pieczeniem kiełbasek na ognisku.

Uroczystość była okazją do integracji i umocnienia rodziny. Dała również okazję do wspólnego spędzenia czasu i zbliżenia do siebie jej członków.

Jak zwykle dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc w organizacji pikniku. Mamy nadzieję, że Dzień Rodziny dostarczył wszystkim, a szczególnie dzieciom niezapomnianych wrażeń. Być może Dzień Rodziny wejdzie na stałe do tradycji filii w Łachowie.