20 cze

Nie samą nauką uczeń żyje!

O tym, że nie samą nauką uczeń żyje mogli się przekonać uczniowie klas 1b!
Na początek dnia zjedli zdrowe, własnoręcznie wykonane śniadanko.
Później poszli do Biblioteki. Publicznej, aby poznać zawód bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki,
Następnie zwiedziły Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej, gdzie poznały historię i dzieje mieszkańców Włoszczowy.
Na koniec były zabawy na świeżym powietrzu.

To był bardzo udany dzień da pierwszoklasistów.!

Samorząd Uczniowski podsumował swoją pracę

Samorząd Uczniowski podsumował rok szkolny 2022/2023 na spotkaniu w dniu 19 czerwca b.r.
Wszystkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego oraz zmotywowanie uczniów do zrobienia czegoś dla innych.
Prezydium SU podziękowało dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za życzliwość i pomoc w realizacji zamierzonych planów.
Słowa podziękowania skierowano również do uczniów, za chętne włączanie się w organizowane akcje i przedsięwzięcia.
Samorząd pamiętał również o osobach wspierających jego działania, a więc o rodzicach i babciach uczniów.

,,Niezapomniane chwile…”

19 czerwca 2023 r. uczniowie 3b zaprosili swoje Mamy na szczególną uroczystość, na którą pod kierunkiem wychowawczyni Laury Jaszewskiej przygotowały montaż słowno-muzyczny oraz przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”.
Pociechy zachwyciły swoimi talentami. Wszystkie mamy ze wzruszeniem obejrzały spektakl.
W niejednym oku pojawiła się łza…

20 cze

Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

Dnia 16 czerwca 2023 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, dzielnicowym panem Rafałem Sędkiem i dzielnicowym Krzysztofem Pytlem. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Przypomnieli podstawowe przepisy ruchu drogowego, numery alarmowe, zasady wypoczynku nad wodą, w lesie, w miejscu zamieszkania, zasady bezpieczeństwa podczas podróży oraz jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś obcy zaczepia, częstuje cukierkami albo zaprasza do swojego mieszkania lub samochodu. Podczas spotkania zaprezentowany został film edukacyjny pt.: „Sierżant Poli”, w którym bohaterowie przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem zachowania ostrożności w kontaktach z obcymi oraz bezpiecznymi zachowaniami na drodze. Mundurowi podkreślali, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od odpowiedzialnych i rozważnych zachowań dzieci.