12 cze

Drużna BRD na finale krajowym!

W dniach 5-7 czerwca b.r. w Czarnej odbył się finał krajowy XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Na finale województwo świętokrzyskie w kategorii – dzieci powyżej 12 lat – reprezentowała drużyna z naszej szkoły. W wyniku rywalizacji Lena Słupińska, Natalia Kowalska i Kamil Pilarski zajęli 14. miejsce.

Gratulujemy uczniom oraz p. Marcinowi Sztuce sukcesów w tegorocznej edycji turnieju!

Klasa 1a i 1c na wycieczce

Dnia 6 czerwca klasy: I c i I a udały się na wycieczkę do Zagnańska i na Świętokrzyską Polanę w Chrustach. Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Króla Puszczy Świętokrzyskiej – Dębu Bartka. Wyjątkową atrakcję stanowiły wielkie akwaria Oceanika ze zwierzętami wodnymi z całego świata, Kraina Zabawy, Park Miniatur Świętokrzysko. W Samsonowie dzieci zwiedziły ruiny huty „Józef”. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

12 cze

Innowacja w klasie 3a podsumowana!

W roku szkolnym 2022/2023 p. Anna Błaszczyk w klasie 3a realizowała innowację pedagogiczną ,,Mój Kolorowy Świat”. Projekt realizowano podczas zajęć rozwijających kreatywność. Była to innowacja programowo – metodyczna dotycząca edukacji plastycznej – wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych w procesie rozwijania swobodnej ekspresji plastycznej. W ramach projektu zrealizowano zaplanowane tematy. Innowacja miała charakter otwarty, była modyfikowana i dostosowywana do potrzeb i możliwości dzieci. W celu uzyskania jak najlepszych wyników w twórczej pracy dziecka, zajęcia odbywały się w atmosferze zachęty, życzliwości i spokoju. Techniki stosowane podczas zajęć były różnorodne, a pomoce do zajęć atrakcyjne, zaś same zajęcia były wspaniałą twórczą i kreatywną zabawą.
Wdrożona innowacja umożliwiła dzieciom rozwijanie swoich talentów plastyczno-technicznych, pozwoliła na wykorzystanie wyobraźni, własnych potencjałów i pomysłów, co zaowocowało powstaniem wielu ciekawych i oryginalnych dzieł artystycznych.