02 cze

Bezpieczeństwo to podstawa, wtedy lepsza jest zabawa!

Uczniowie klasy 1c i 2a uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym z pracownikami KRUS we Włoszczowie. Podczas zajęć rozmawiano o zagrożeniach związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Promowano pozytywne zachowania związane z pracą i opieką nad zwierzętami. Dzieci poszerzyły wiedzę na omawiany temat, a tym samy otrzymały certyfikaty potwierdzające zdobycie wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym.

Klasa 2b zwiedza ziemię świętokrzyską

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni Jolanty Ciosek oraz rodziców wybrali się na wycieczkę po ziemi świętokrzyskiej. Pierwszym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, których tematem była „Sól”. Dowiedzieli się ile jest rodzajów soli, czym się różni i w jaki sposób jest pozyskiwana. Dzieci przeprowadziły doświadczenie- Jak oddzielić sól od pieprzu, oraz badały gęstość płynów. Na koniec własnoręcznie wykonali sól do kąpieli, którą zabrali ze sobą. Poznali tajniki ludzkiego organizmu, korzystając z interaktywnych stanowisk w budynku i ogrodzie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie średniowiecznego Zamku Królewskiego w Chęcinach. Przeszli trasą zwiedzania, weszli na „Dawną wieżę” oraz „Wieżę więzienną” Po smacznym posiłku w McDonald’s udali się do Zagnańska, gdzie rośnie Król Puszczy Świętokrzyskiej – Dąb Bartek. Z zakupionymi pamiątkami ruszyli w drogę powrotną. Był to niezapomniany, pełen atrakcji dzień.

02 cze

Dzień Sportu z „Wygraj z nudą 6!”

Podczas Szkolnego Dnia Sportu, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie przygotowała dla uczniów szereg atrakcji w ramach zadania publicznego Wygraj z nudą 6! współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa. Były kolorowe balony, malowanie twarzy, pokazy taneczne, integrujące całą społeczność szkolną, nagrody za udział w konkursach oraz zdrowy poczęstunek, składający się z sezonowych owoców, soczków i produktów mlecznych z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie.
W tym dniu zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne indywidualne i grupowe pod nazwą Aktywnie i zdrowo spędzam wolny czas! Uczniowie klas I – III mieli wykonać pracę plastyczną, przedstawiającą różne sposoby spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, natomiast zadaniem uczniów klas IV-VI było zespołowe opracowanie plakatu promującego zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.
W kategorii klas młodszych w konkursie uczestniczyło 13 uczniów. Oto wyniki:
I miejsce: Agata Kania – kl. 3c, Igor Kapusta – kl. 3b
II miejsce: Kacper Szczukocki – kl. 2b, Igor Ulżyk – kl. 3a
III miejsce: Wiktor Karliński – kl. 1a, Natalia Jarmuda – kl. 1c
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Mieszczankowska – kl. 3b, Bartosz Krawczyk – kl. 3b, Oliwier Orzeł – kl. 3b, Mateusz Błażejczyk – kl. 1a oraz Aleksandra Murzynowska – kl. 3b
Wszystkim uczniom gratulujemy. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę.
W klasach starszych do konkursu zgłosiło się 10 zespołów, które przygotowały wielobarwne plakaty. Wszyscy uczestnicy udowodnili, że mają dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania się i aktywnego spędzania wolnego czasu. Ponadto uczniowie wykazali się umiejętnością współpracy, ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością przy wymyślaniu haseł lub rymowanek promujących zdrowy styl życia. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz podziękowania za udział w konkursie.
Z uczniowskich prac plastycznych – indywidualnych i grupowych – została przygotowana wystawa, która uświetniła obchody Dnia Dziecka w naszej szkole. Fundacja ZPO nr 1 we Włoszczowie w ramach zajęć W zdrowym ciele zdrowy duch przygotowała poczęstunek składający się z owoców. Na stołach – zarówno w budynku głównym, jak i w budynku B – znalazły się truskawki, arbuzy, banany i winogrona. Wszystkie owoce zakupiono z funduszy pozyskanych od Gminy Włoszczowa.
To był udany dzień dla naszej społeczności szkolnej, pełen emocji i pozytywnej energii!

02 cze

Szkolny Dzień Dziecka z atrakcjami!

2 czerwca 2023r. obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym roku w organizację imprezy bardzo aktywnie włączyła się Rada Rodziców, która dla uczniów zorganizowała piknik. Dla uczniów klas 4-8 nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zajęcia sportowe, zaś uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w I Szkolnym Konkursie Talentów dla uczniów klas 1-3 pod hasłem „Pokaż swój talent”. Imprezie towarzyszyło również podsumowanie projektu „Wygraj z nudą 6!”.

Szkolne obchody Dnia Dziecka swą obecnością zaszczycił Burmistrz Grzegorz Dziubek oraz rodzice.

Dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w organizację imprezy oraz Radzie Rodziców!

KLASY 1-3

KLASY 4-8