Podsumowanie szkolnego konkursu matematycznego „TO NIE TAKIE TRUDNE”

W dniu 18 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny uczniów klas drugich, którego celem było umożliwienie uczniom klas II wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych, kształtowanie kompetencji kluczowych jako procesu łączenia wiedzy i umiejętności, popularyzacja zainteresowań matematycznych, rozwijanie u uczniów wiary we własne możliwości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, integracja rówieśników, wdrażanie do właściwego współzawodnictwa w zmaganiach konkursowych oraz wyłanianie młodych talentów matematycznych.
W konkursie wzięli udział reprezentanci wszystkich klas drugich. Pozytywnie zmotywowani uczestnicy indywidualnie analizowali i rozwiązywali zadania, a następnie sprawdzali poprawność swoich rozwiązań. Zadania konkursowe wzbudziły entuzjazm i wiarę w swoje umiejętności ze względu na znajomość tematyczną zadań, różnorodność graficzną i przejrzystość formy. Wymagania zostały adekwatnie dostosowane do poziomu nauczania. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwał organizator: p. Jadwiga Cegieła i p. Lidia Macherska.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I m.: Sandra Tanasiewicz (klasa 2d), Jakub Jarmuda (klasa 2a)
II m.: Małgorzata Stępień (klasa 2d), Antoni Mazur (klasa 2d), Julia Fabisiak (klasa 2c), Jan Olczyk (klasa 2a)
III m.: Filip Jamróz (klasa 2c), Kacper Bugaj (klasa 2b), Witold Brej (klasa 2a)
wyróżnienia: Wiktoria Walczyk (klasa 2c), Mateusz Prymas (klasa 2b), Jakub Michałek(klasa 2b).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy uczestnikom konkursu!
Zapraszamy do udziału za rok!













