17 cze

Podsumowanie szkolnego konkursu matematycznego „TO NIE TAKIE TRUDNE”

W dniu 18 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny uczniów klas drugich, którego celem było umożliwienie uczniom klas II wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych, kształtowanie kompetencji kluczowych jako procesu łączenia wiedzy i umiejętności, popularyzacja zainteresowań matematycznych, rozwijanie u uczniów wiary we własne możliwości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, integracja rówieśników, wdrażanie do właściwego współzawodnictwa w zmaganiach konkursowych oraz wyłanianie młodych talentów matematycznych.
W konkursie wzięli udział reprezentanci wszystkich klas drugich. Pozytywnie zmotywowani uczestnicy indywidualnie analizowali i rozwiązywali zadania, a następnie sprawdzali poprawność swoich rozwiązań. Zadania konkursowe wzbudziły entuzjazm i wiarę w swoje umiejętności ze względu na znajomość tematyczną zadań, różnorodność graficzną i przejrzystość formy. Wymagania zostały adekwatnie dostosowane do poziomu nauczania. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwał organizator: p. Jadwiga Cegieła i p. Lidia Macherska.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I m.: Sandra Tanasiewicz (klasa 2d), Jakub Jarmuda (klasa 2a)
II m.: Małgorzata Stępień (klasa 2d), Antoni Mazur (klasa 2d), Julia Fabisiak (klasa 2c), Jan Olczyk (klasa 2a)
III m.: Filip Jamróz (klasa 2c), Kacper Bugaj (klasa 2b), Witold Brej (klasa 2a)
wyróżnienia: Wiktoria Walczyk (klasa 2c), Mateusz Prymas (klasa 2b), Jakub Michałek(klasa 2b).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy uczestnikom konkursu!
Zapraszamy do udziału za rok!

17 cze

,,Kolorowy Świat Wyobraźni” zrealizowano w klasie 3a

W roku szkolnym 2025/2026 w klasie 3a realizowana była innowacja pedagogiczna . Projekt, którego koordynatorem byłą p. Anna Błaszczyk, realizowano podczas zajęć rozwijających kreatywność. Była to innowacja programowo – metodyczna dotycząca edukacji plastycznej i technicznej. Głównym celem było rozwijanie i zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wpieranie harmonijnego rozwoju, szczególnie małej motoryki oraz kreatywności dzieci w toku różnorodnych działań plastycznych przy użyciu technik profesjonalnych. W ramach projektu zrealizowano zaplanowane tematy. Innowacja miała charakter otwarty, była modyfikowana i dostosowywana do potrzeb i możliwości dzieci. W celu uzyskania jak najlepszych wyników w twórczej pracy dziecka, zajęcia odbywały się w atmosferze zachęty, życzliwości i spokoju. Techniki stosowane podczas zajęć były różnorodne, a pomoce do zajęć atrakcyjne, zaś same zajęcia były wspaniałą twórczą i kreatywną zabawą.
Wdrożona innowacja umożliwiła dzieciom rozwijanie swoich talentów plastyczno-technicznych, pozwoliła na wykorzystanie wyobraźni, własnych potencjałów i pomysłów, co zaowocowało powstaniem wielu ciekawych i oryginalnych dzieł artystycznych.

Przejdź do treści