26 cze

Ostatni dzwonek wybrzmiał. Czas na bezpieczne wakacje!

Rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje – czas odpoczynku, podróży i letnich przygód. To również moment, by wspomnieć o bezpieczeństwie, szczególnie w ruchu drogowym. Właśnie o tym przypominają włoszczowscy policjanci wspólnie z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie w spocie profilaktycznym przygotowanym przy współpracy z Urzędem Gminy we Włoszczowie.

Wakacje to czas większej aktywności, wycieczek, spacerów, jazdy na rowerze, czy hulajnodze. Gdy dopisuje pogoda i wszyscy chcą jak najlepiej wykorzystać wolny czas, łatwo o chwilę nieuwagi. Korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, brak kasku, czy pośpiech mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Dlatego włoszczowscy policjanci i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie przy współpracy z Urzędem Gminy we Włoszczowie przygotowali spot profilaktyczny, na którym przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których szczególnie w wakacje nie wolno zapominać.
Zachęcamy do obejrzenia przygotowanego spotu i życzymy bezpiecznych wakacji pełnych słońca, uśmiechu i pięknych wspomnień. Niech bezpieczeństwo będzie nieodłącznym elementem każdego wakacyjnego dnia.
Pamiętajmy – Bezpieczna droga zaczyna się od Ciebie!

Opr. WG
Źródło: KPP Włoszczowa
Film: Paweł Kaliszewski

26 cze

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,
Drodzy Rodzice,
Drodzy Uczniowie!

Z okazji zakończenia roku szkolnego pragnę serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej za miesiące rzetelnej pracy, wytrwałości i wspólnych starań.

Drodzy Uczniowie, gratuluję Wam zdobytej wiedzy, rozwiniętych pasji oraz wszystkich mniejszych i większych sukcesów. Słowa głębokiego uznania kieruję również do Nauczycieli za ich codzienne zaangażowanie, a Rodzicom dziękuję za nieocenione wsparcie i owocną współpracę.

Wszystkim Wam życzę bezpiecznych, pełnych słońca i spokojnych wakacji. Niech ten letni czas przyniesie zasłużony odpoczynek oraz mnóstwo sił do realizacji nowych planów w nadchodzącym roku szkolnym.

Z wyrazami szacunku,
Iwona Gieroń – dyrektor ZPO1 we Włoszczowie

26 cze

Sukcesy, nagrody i pożegnanie ósmoklasistów – za nami koniec roku szkolnego!

W piątek, 26 czerwca, w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący rok szkolny 2025/2026. Był to dzień pełen radości, ale też głębokich wzruszeń. W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Gminy Włoszczowa p. Grzegorz Dziubek.
Wydarzenie miało szczególny charakter dla uczniów klas ósmych, którzy oficjalnie pożegnali się ze szkolnymi ławami. W murach naszej szkoły spędzili wspaniałe lata, a dziś – po uroczystym przekazaniu sztandaru i wzruszających podziękowaniach – ruszają w dalszą drogę. Życzymy Wam powodzenia w szkołach ponadpodstawowych!
Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dla wybitnych uczniów. Na scenie nagrodzono również laureatów konkursów, turniejów oraz utalentowanych sportowców, którzy godnie reprezentowali szkołę i zdobywali trofea na zawodach.
Po apelu uczniowie udali się do klas na ostatnie przed wakacjami spotkania z wychowawcami.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom dziękujemy za wspólny rok ciężkiej pracy. Życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych przygód wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Przejdź do treści