16 cze

9. miejsce w kraju w BRD!

W dniach 15-17 czerwca b.r. w Jedliczu odbył się 47. Finał Krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zawodach startowali uczniowie szkół podstawowych w wieku od 10 do 12 lat, które wygrali finały wojewódzkie. Świętokrzyskie reprezentowała drużyna naszej szkoły w składzie: Zofia Brzdąk, Natalia Jarmuda, Stanisław Chruściel i Antoni Suliga, która po zaciętej walce zajęła 9 miejsce.

Gratulujemy uczniom i p. Marcinowie Sztuce, pod kierunkiem którego przygotowywali się do Turnieju.

16 cze

Innowacja pedagogiczna w 1b zrealizowana!

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy 1b pod opieką p.Katarzyny Lipniak i p. Marty Plebanek realizowali innowację pedagogiczną „Klasa w terenie”. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie ciekawości poznawczej dzieci, kształtowanie umiejętności obserwacji otaczającego świata oraz promowanie aktywnej nauki poza murami szkoły.
W trakcie realizacji innowacji uczniowie uczestniczyli w różnorodnych działaniach edukacyjnych na świeżym powietrzu. Tworzyli przyrodnicze mandale z materiałów znalezionych w naturze, obserwowali chmury i malowali niebo w plenerze, czytali książki podczas „lektury pod gołym niebem”, a także brali udział w zabawach ruchowych i tańcach „wyginam śmiało ciało” na świeżym powietrzu. Ważnym elementem projektu były również wspólne pikniki oraz wyjścia w ciekawe miejsca, dzięki którym uczniowie mogli lepiej poznać najbliższą okolicę i jej walory przyrodnicze.
Realizacja innowacji przyniosła wiele korzyści. Dzieci rozwijały swoją kreatywność, umiejętność współpracy oraz wrażliwość na piękno przyrody. Nauka poprzez doświadczenie i obserwację okazała się dla uczniów niezwykle atrakcyjna i angażująca. Zajęcia w terenie sprzyjały również integracji zespołu klasowego oraz budowaniu pozytywnych relacji rówieśniczych. Innowacja „Klasa w terenie” pokazała, że nauka może odbywać się wszędzie – nie tylko w szkolnej ławce.

16 cze

Konkurs fizyczny „Jak to działa” rozstrzygnięty!

Dziś w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom szkolnego konkursu fizycznego Jak to działa” zorganizowanego przez nauczyciel fizyki – p. Anne Rutkowską. Zadaniem uczniów było wyjaśnienie zasady działania urządzeń, które wykorzystujemy w życiu codziennym. Wszyscy uczestnicy, którzy podjęli wyzwanie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Uczestnikom dziękujemy za ich zaangażowanie, pasję oraz naukową ciekawość.
Jury w składzie : p. Anna Rutkowska i p. Monika Sinkiewicz wybrało laureatów konkursu:
I m : Marcel Sobański (klasa 7a)
II m: Ewa Kuzincow (klasa 7d)
III m: Nikola Jałocha (klasa 7d)
wyróżnienie: Zofia Andzel (klasa 7d)i Ksawery Zawada (klasa 7b).

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i ciekawości świata!

16 cze

„Jaś i Małgosia” dla rodziców z klasy 3b

Dnia 26 maja 2026r. uczniowie klasy 3b pod kierunkiem p. Laury Jaszewskiej i p. Agnieszki Szczepary-Dynus przygotowały przepiękną uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały spektakl „Jaś i Małgosia”.
Cała uroczystość upłynęła w niezwykle miłej i rodzinnej atmosferze.

Przejdź do treści