„Tydzień dla Bezpieczeństwa”

W dniach 22-24 czerwca b.r. nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa”, organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. To wyjątkowa inicjatywa, której celem jest promowanie bezpiecznych zachowań oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do odpowiedzialnego i bezpiecznego spędzania wakacji.
W ramach akcji uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach, warsztatach i działaniach profilaktycznych poświęconych m.in.:
• bezpiecznemu wypoczynkowi podczas wakacji,
• zasadom bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
• bezpieczeństwu nad wodą,
• odpowiedzialnemu korzystaniu z internetu,
• dbaniu o zdrowie psychiczne,
• zagrożeniom związanym ze środkami odurzającymi i substancjami psychoaktywnymi.
„Tydzień dla Bezpieczeństwa” to inicjatywa przygotowana przez MEN we współpracy z wieloma instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Wierzymy, że zdobyta wiedza i wspólne działania pomogą naszym uczniom spędzić wakacje bezpiecznie, zdrowo i radośnie.
Wspólnie zadbajmy o to, aby nadchodzące wakacje były bezpieczne, świadome i radosne. Pamiętajmy – bezpieczeństwo zaczyna się od odpowiedzialnych decyzji
Szkolnymi koordynatorami „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” są p. Beata Jach i p. Karol Lichosik.
