15 cze

Dzień Mamy i Taty w klasie 3a

Dzień Mamy połączony z Dniem Taty – jakże ważne święto pełne miłości i wdzięczności. Mama i Tata to osoby, które od najmłodszych lat wspierają nas, uczą i towarzyszą w dorastaniu. Ich obecność, dobre słowo, pomocna dłoń i ciepły uśmiech to coś, co zostaje z nami na całe życie.
10 czerwca odbyła się w klasie 3a uroczysta akademia z okazji święta Rodziców przygotowana pod kierunkiem wychowawcy – p. Anny Błaszczyk.
Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Każdy występ był pięknym wyrazem miłości, wdzięczności i dziecięcej radości.
Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a rodzice z dużym zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną część artystyczną. Kulminacyjnym momentem akademii było wręczenie własnoręcznie przygotowanych prezentów. Każdy upominek, wykonany z miłością i starannością, był wyrazem dziecięcej wdzięczności i miłości do mam i tatusiów. Radość i wzruszenie malowały się na twarzach rodziców, gdy przyjmowali te cenne podarunki.

12 cze

Piękna uroczystość w klasie 1b

11 czerwca uczniowie klasy 1b pod kierunkiem p. Katarzyny Lipniak i p. Marty Plebanek przygotowali wyjątkową uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki oraz
występy taneczne. W ten sposób wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla swoich rodziców.

Po części artystycznej uczniowie wręczyli Mamom i Tatom własnoręcznie wykonane upominki oraz złożyli serdeczne życzenia. Nie zabrakło
wzruszeń, uśmiechów i wspólnie spędzonych chwil w miłej, rodzinnej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie oraz wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia.

11 cze

Konkurs z języka angielskiego dla klas 4-7 rozstrzygnięty!

W ostatnim tygodniu maja w naszej szkole zorganizowano Konkursy Leksykalno-Gramatyczne z Języka Angielskiego. Organizowany od lat konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. W tym roku wzięło w nim udział czterdziestu pięciu uczestników z klas IV – VII, którzy zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość kultury brytyjskiej, słownictwa oraz zasad gramatycznych. Poziom konkursu był zróżnicowany ze względu na kategorię wiekową. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych. Po sprawdzeniu wszystkich prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.
klasy 4:
I m. – Nataniel Otfinowski (klasa 4a)
II m. – Karol Karliński (klasa 4a)
III m. – Zofia Brzdąk (klasa 4c)
klasy 5:
I m. – Antony Kwiatkowski (klasa 5c)
II m. – Aleksandra Kostecka (klasa 5c)
III m. – Antonina Nowak (klasa 5b)
klasy 6 :
I m. – Natalia Brej (klasa 6b)
II m. – Filip Raźniak (klasa 6a)
III m. – Igor Ulżyk (klasa 6a)
klasy 7:
I m. – Damian Grygiel (klasa 7b)
II m. – Dominika Pytel (klasa 7d)
III m. – Maja Kurzyńska (klasa 7d)

Gratulujemy!

11 cze

Przedszkolaki na wycieczce w Planecie Rozrywki

10 czerwca 2026 roku dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łachowie uczestniczyły w wycieczce do Planety Rozrywki w Jędrzejowie.

Podczas pobytu w sali zabaw  przedszkolaki  korzystały z różnorodnych atrakcji: zjeżdżalni, basenu z kulkami, torów przeszkód, trampolin oraz gier interaktywnych. Uczestniczyły również  w ciekawych warsztatach plastycznych, dzięki którym nie tylko rozwijały sprawności manualne, ale także kreatywność i inwencję twórczą.

Po intensywnej zabawie dzieci  miały  czas na odpoczynek i posiłek w strefie gastronomicznej.  Podczas wyjazdu przedszkolaki miały możliwość nie tylko rozwijania  sprawności fizycznej, ale także integrowania się z rówieśnikami i wesołego spędzenia czasu.

09 cze

9. miejsce na finale centralnym BRD!

W dniach 8-9 czerwca 2026r. w Koronowie (woj. kujawsko-pomorskie odbył się Finał Krajowy 47. Ogólnopolskiego Turnieju BRD  dla II grupy wiekowe (uczniowie powyżej 12 roku życia. W zawodach wzięło udział 17 najlepszych zespołów z całej Polski.  Województwo świętokrzyskie) reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Dziuba, Bartłomiej Kaczor oraz Maciej Orlikowski, która uplasowała się na IX miejscu.

Gratulujemy uczniom oraz opiekunowi – p. Marcinowi Sztuce!

02 cze

Konkurs biblioteczny „Książka w pudełku” rozstrzygnięty!

W ramach obchodów miesiąca bibliotek szkolnych, rozstrzygnięto konkurs biblioteczny „Książka w pudełku”. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe i pomysłowe prace, które pokazały ich kreatywność, wyobraźnię oraz zaangażowanie. Każda praca była wyjątkowa i stanowiła interesującą interpretację wybranej książki.
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za włożony wysiłek i ciekawe pomysły. Konkurs. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Jury w składzie: Izabela Falana, Jolanta Piwońska i Elżbieta Piech wybrało laureatów konkursu

Klasy I
I m.: Ania Pichit kl.1a
II m.: Staś Pura kl. 1b
III m.: Maja Wojtczyk kl. 1a
Klasy II
I m.: Bartosz Ulżyk kl. 2d
II m.: Zlata Makhalchuk kl. 2d
III m.: Michalina Pers kl. 2b
Klasy III
I m.: Marika Cholerzyńska kl. 3a
II m.: Maja Chruściel kl. 3a
III m.: Tomasz Błaszczyk kl. 3a
Klasy V – VI
I m.: Igor Ulżyk kl. 6a
II m.: Jan Błaszczyk kl. 5b
III m.: Kamil Brzdąk kl. 6a

Gratulujemy!

02 cze

Dzień Dziecka u przedszkolaków w Łachowie

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto pełne radości, zabawy i uśmiechu. W Przedszkolu Samorządowym w Łachowie był to dzień pełen atrakcji. Na dzieci czekały: gry i zabawy ruchowe, mini piknik, niespodzianki i drobne upominki. Był to dzień był pełen śmiechu, przyjaźni i niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i przygotowanie upominków dla dzieci.

01 cze

Dzień Sportu Szkolnego

Dnia 1 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali bardzo oczekiwany przez uczniów  Dzień Sportu Szkolnego. Klasy 4-8 rywalizowały drużynowo, mi.in. w siatkówce, piłce nożnej oraz indywidualnie w konkurencjach lekkoatletycznych.

Był to dzień pełen zmagań, rywalizacji i emocji zakończony sukcesem najlepszych klas! 

.

01 cze

Kochane Dzieci!

Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam mnóstwa radości, uśmiechu każdego dnia i spełnienia wszystkich marzeń  – nawet tych najbardziej niezwykłych. Niech każdy dzień będzie dla Was pełen zabawy, przyjaźni, ciekawych odkryć i powodów do dumy.

Bądźcie zawsze odważni, ciekawi świata i pamiętajcie, że każdy z Was jest wyjątkowy i bardzo ważny.

Życzę Wam pięknego Dnia Dziecka i samych szczęśliwych chwil.

Iwona Gieroń – Dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie

Przejdź do treści